Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Rehabilitācijas centrs "Līgatne" realizēs tūrisma produkta pieejamības uzlabošanas projektu

Rehabilitācijas centrs "Līgatne" realizēs tūrisma produkta pieejamības uzlabošanas projektu

SIA "Rehabilitācijas centrs "Līgatne"" uzsācis dalību starptautiskā projektā par Latvijas-Igaunijas militārā mantojuma tūrisma produkta pieejamības uzlabošanu. Projektā īpaša uzmanība tiks pievērsta pieejamības risinājumu izstrādei dažādām sociālajām grupām, piemēram, skolas vecuma bērniem, cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kustību ierobežojumiem un klaustrofobiju. Projektā tiks ieviesti četri jauni pieejamības risinājumi, kas tiks pilotēti un testēti 11 militārā mantojuma tūrisma objektos Latvijā un Igaunijā.

Šie risinājumi palīdzēs uzlabot esošo tūrisma produktu pieejamību un padarīt to iekļaujošāku plašākai auditorijai. Piemēram, "Padomju Slepenajā bunkurā", kas atrodas Līgatnē, tiks ieviesta virtuāla tūre cilvēkiem ar klaustrofobijas pazīmēm vai tiem, kuri jūtas diskomfortabli, atrodoties deviņus metrus zem zemes. Šī tūre ļaus apmeklētājiem ar skārienekrāna starpniecību iepazīties ar pilnu bunkura ekspozīciju, neizejot uz reālajām telpām. Papildus tiks radīti īpaši audio efekti, kas atspoguļos telpas vēsturisko atmosfēru, palīdzot cilvēkiem ar redzes traucējumiem labāk izprast eksponātus un gida stāstījumus.

Virtuālā tūre un interaktīvās tehnoloģijas ne tikai risinās pieejamības problēmas, bet arī papildinās tūrisma piedāvājumu ar moderniem izglītojošiem rīkiem. Plānotā izglītības programma, kas paredzēta skolas vecuma jauniešiem, izmantos interaktīvus risinājumus, lai stimulētu skolēnu aktīvu līdzdalību ekskursijā. Gida stāstījums tiks samazināts, dodot vietu uzdevumiem, kas veicinās patstāvīgu izpēti un mācīšanos.

SIA "Rehabilitācijas centrs Līgatne" valdes locekle Dace Klāmane uzsver, ka šis projekts ir svarīgs solis ceļā uz iekļaujošākas sabiedrības veidošanu: "Mūsdienās daudz tiek diskutēts par to, kā padarīt informāciju un vidi pieejamāku dažādām vecuma grupām un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Mēs esam uzņēmums, kam ir uzticēts saglabāt un popularizēt Padomju laika un Aukstā kara vēstures liecības. Mūsu mērķis ir nodrošināt, ka ikviens apmeklētājs saņem pilnvērtīgu, vispusīgu un pareizi interpretētu informāciju. Tāpēc mēs aktīvi meklējam jaunus veidus, kā uzrunāt dažādas sociālās grupas un veicināt viņu iesaisti mūsu vēstures liecību iepazīšanā."

Projekta rezultātā visos 11 militārā mantojuma objektos tiks ieviesti pieejamības risinājumi, kas uzlabos tūrisma produktu pieejamību skolas jaunatnei, cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kustību ierobežojumiem un trauksmes pazīmēm. Pēc projekta noslēguma partneri turpinās cieši sadarboties, lai attīstītu šos risinājumus un ieviestu tos arī citos militārā mantojuma tūrisma tīkla objektos, veicinot pārrobežu sadarbību un mācīšanos.

Projekta partneri ir plašs organizāciju klāsts gan no Latvijas, gan Igaunijas. Latvijā vadošais partneris ir Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku Ceļotājs", kā arī iesaistītas tādas organizācijas kā Karostas glābšanas biedrība, SIA "Rehabilitācijas centrs Līgatne", Saldus novada pašvaldība, Cēsu novada uzņēmējdarbības un tūrisma aģentūra un Latvijas Okupācijas muzeja biedrība. Igaunijā projekts tiek īstenots ar Sāremā Kara lietu muzeja, Hāpsalu un Lēnes muzeju fonda, Igaunijas Kara muzeja - Ģenerāļa Laidonera muzeja, Igaunijas Aviācijas muzeja un Hījumā Militārās vēstures biedrības līdzdalību.

Projekta kopējais budžets ir 1 423 322 eiro, no kuriem 1 138 657,60 eiro nodrošina Eiropas Reģionālās attīstības fonds. No šī kopējā finansējuma 73 700 eiro paredzēti "Padomju Slepenā bunkura" pieejamības risinājumu ieviešanai.

Projekts tiks īstenots no 2024.gada jūlija līdz 2027.gada jūnijam, un tā galvenie rezultāti būs pieejami plašai sabiedrībai gan Latvijas, gan Igaunijas militārā mantojuma tūrisma objektos. Šis projekts ne tikai palīdzēs saglabāt un popularizēt svarīgas vēstures liecības, bet arī veicinās sociālo iekļaušanu un pieejamību, uzrunājot dažādus apmeklētājus ar inovatīviem risinājumiem.

Papildu informācija par projektu un tā partneriem ir pieejama oficiālajā mājaslapā militaryheritagetourism.info, programmas mājaslapā www.estlat.eu, kā arī Eiropas Savienības oficiālajā tīmekļa vietnē www.europa.eu.

 

Projekts EE-LV00094 "Uzlabota Latvijas-Igaunijas militārā mantojuma tūrisma produkta pieejamība” (MIL-HER ACCESSIBLE) tiek realizēts ar Eiropas Savienības un Interreg VI-A Igaunijas-Latvijas programmas 2021.-2027. gadam finansiālu atblastu.

Datums: 2024. gada 8. oktobris